wywiady

Zaczęłam sama siebie zaskakiwać


2016-09-06   Zuza Hofman   art, fashion, create, dreams  

Projektantka, studentka Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Pozytywny odbiór jej prac stał się impulsem do realizacji marzeń o własnej marce modowej. Klasyczne formy pokazuje światu na nowo, dodając do nich trochę ekstrawagancji. Jej projekty charakteryzuje geometryczna powtarzalność, kontrast kolorystyczny współgrające z minimalistyczną formą. Hipnotyzujące barwy Afryki Zachodniej zamknięte w prostej formie marynarek i garniturów to efekt poszukiwań świeżych środków wyrazu, nieoczywistych połączeń i dekonstrukcji. Dopełnieniem każdej jej realizacji jest współpraca z cenionymi artystami, którzy swoją osobistą interpretacją wzbogacają projekt, rozwijając go do formy artystycznego dialogu - wywiad z Chi Chi Ude.

Jestem po drugiej stronie, czyli piszę.


2016-08-11   Zuza Hofman   script, kruk, agnieszka kruk, storylab  

Agnieszka Kruk - scenarzystka, wykładowczyni scenariopisarstwa, autorka programów nauczania scenarzystów w Warszawskiej Szkole Filmowej, twórczyni i dyrektor organizowanego od roku 2012 festiwalu Script Fiesta. Tłumaczka książki Lindy Aronson „Scenariusz na miarę XXI wieku - praktyczny przewodnik po technikach pisania współczesnych scenariuszy filmowych”. Jedyny w Polsce certyfikowany script coach, pomaga scenarzystom, powieściopisarzom i twórcom filmów dokumentalnych. Jako ekspert ocenia projekty filmowe w programie Creative Europe MEDIA: Development Single Project. Założycielka StoryLab.pro.

Masz poczucie, że możesz wszystko


2016-05-09   Zuza Hofman   motocross, sport, passion, dream, real life, jokes  

Najfajniejszy aspekt tej historii jest taki, że spełnione pragnienie daje ogromną siłę. Taką naprawdę wielką. Masz poczucie, że możesz wszystko. Nie ma rzeczy niemożliwych. Od tego momentu zaczęło się wszystko we mnie zmieniać. - rozmowa z Moniką Harwas, autorką bloga PIACH I PUDER.

Już wiem ile jestem warta.


2016-04-20   Zuza Hofman   liczi, wywiad, interview, paulina chapko, siostry chapko, teatr, film, tv  

To prawda. Kiedy dostałam rolę u Skolimowskiego też zastanawiałam się co będzie jak nie podołam? Ale odpowiedź na to pytanie brzmiała - nie zastanawiaj się co będzie jak nie podołasz, tylko weź scenariusz do ręki i zacznij pracować nad rolą. Nawet jak coś się nie uda, to będziesz mogła spojrzeć sobie w oczy i powiedzieć - dałam z siebie wszystko. - wywiad z Pauliną Chapko.

Trzeba chcieć sprawiać innym radość


2016-04-03   Patrycja Chlibyk   liczi, art, mini, draw, paint, passion, interview  

Być systematycznym, dużo eksperymentować. Przede wszystkim trzeba chcieć sprawiać innym ludziom radość. Razem z mężem sporządziliśmy sobie kodeks przed rozpoczęciem artystycznej działalności. - wywiad z Brooke Rothshank, artystką i mamą. Jej pasją jest tworzenie miniaturowych rysunków, w skali 1/12.

Teraz wróciłam do spokoju w głowie


2015-11-24   Zuza Hofman   liczi, wywiad, basia kurdej-szatan, tv, teatr, play  

Był moment, kiedy szłam gdzieś i czułam wzrok ludzi na sobie, przejmowałam się tym, co o mnie myślą, co piszą w mediach. Nie znałam tego wcześniej, więc musiałam nauczyć się w tym odnajdywać. Teraz wróciłam do spokoju w głowie. Wiem co jest najważniejsze. - wywiad z Basią Kurdej-Szatan

Maluję cieniem na ścianie


2015-11-17   Patrycja Chlibyk   liczi, diet wiegman, art, modern art, passion  

Jeśli spojrzeć dokładnie na jedną z prac Dieta Wiegmana, można pomyśleć, że to tylko przypadkowo rzucone śmieci. Metalowe odpadki, szklane butelki, druciki. Moment, kiedy uświadamiamy sobie o co w tym naprawdę chodzi to chwila, w której spojrzymy na NIESAMOWICIE precyzyjny kształt cienia, jaki rzucają na ścianę rzeźby. Od Dawida Michała Anioła po sylwetkę Michaela Jacksona.

Muzyka jest dla mnie jak tlen


2015-11-10   Zuza Hofman, Kasia Opaluch   liczi, wywiad, pasja, patrycja markowska, music, marzenia  

Patrycja Markowska to wokalistka, której nikomu przedstawiać już nie trzeba. Dusza prawdziwego rockendrolowca! Silna, zawzięta - wierzy, że co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Muzyka jest dla niej jak tlen, nadaje sens życiu. A jakie chwile utwierdzają ją w przekonaniu, że zawód, który wykonuje jest najpiękniejszym na świecie?

Twórczość jest dla mnie najważniejsza


2015-10-20   Patrycja Chlibyk   wywiad, pasja, marzenia, liczi, art, photo, mini world, old school, cars  

Ashraful Arefin to fotograf pochodzący z Bangladeszu. Szuka piękna w prostocie i uwiecznia je na bardzo przyjemnych dla oka zdjęciach. Fascynują go między innymi miniatury oldschoolowych samochodów, czemu dał wyraz w serii fotografi MINIATURES.

Pewnie u mamy w brzuchu już słuchałam muzyki


2015-10-13   Zuza Hofman   pasja, marzenia, liczi, art, music, electro soul, kasia moś  

Kasia Moś to polska Kate Moss branży muzycznej - piękny głos w pięknym ciele. 9 października tego roku miała miejsce premiera jej nowego albumu INSPINATION. Prawie wszystkie kawałki to kompozycje Kasi i Mateusza - rodzeństwa Moś.